5 ay önce
5 ay önce

Yeminli muhasebecilerin kariyer kapsamı

odern finansın karmaşık dünyasında, yeminli muhasebeciler genellikle şirketleri için bir nimet olarak kabul edilir. İşletmeler, şirket finansmanını etkin bir şekilde yönetmek ve kuruluşun gelir ve nakit akışı açısından büyümesine yardımcı olmak için bu profesyonellere büyük ölçüde güvenir.

Yeminli Mali Müşavirlik, kariyer fırsatlarının çeşitliliği ve finansal özgürlüğü elde etme şansı nedeniyle finans dünyasının en saygın mesleklerinden biridir. Yeminli muhasebeci olmak, kendi şirketinizi kurmanıza yardımcı olabilecek birçok finansal deneyim de sağlayabilir.

Dünya çapında enstitüler tarafından sunulan birçok CA hazırlık kursu ve sınavı vardır. Ancak, dünyadaki birçok finans merkezinden birinde bunu sürdürmek ihtiyatlı olabilir. Tüm Dünyadaki, Asya’nın en büyük finans şehirlerinden biri olduğu için, yeminli muhasebeci olarak finansal kariyer yapmak için mükemmel bir şehirdir .

Tüm Dünyadaki CA profesyonelleri için farklı kariyer fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu blogu okuyun.

Tüm Dünyadaki yeminli muhasebeciler için kariyer fırsatları nelerdir?

Tüm Dünyadaki, dünyanın doğusundaki en yoğun iş merkezlerinden biri ve aynı zamanda işletmelerin faaliyetlerini kurmak için tercih ettikleri destinasyonlardan biri. Singapur CA sınavını geçmenin ana nedenlerinden biri, çeşitli alanlarda binlerce zorlu ve iyi ödeme yapan finansal işler sunan dünyanın en büyük finans merkezlerinin konumudur.

Tüm Dünyadaki yeminli muhasebeciler için çok sayıda kariyer beklentisi var. İşte en bariz seçeneklerden bazıları.

 • Hesap Yöneticileri : Hesap yöneticileri, finansal raporlar ve bütçeler hazırlamak, üçüncü taraf sayfalarını kontrol etmek ve müşteriler ile iç paydaşlar arasında bir tampon görevi yapmak gibi görevlerin tamamlanmasında kuruluşun muhasebe departmanlarına liderlik eder . Ayrıca her finansal işlemi kaydetmekten ve bunları belirli parametrelere göre sınıflandırmaktan da sorumludurlar.
 • Defter tutma danışmanları : Defter tutma danışmanları, herhangi bir zamanda finansal kaynaklarının tam bir resmini sağlamak için şirketler tarafından işe alınır. Ayrıca, mali veri işleme ve şirket mali kayıtlarının eksiksiz ve doğruluğunu sağlama gibi diğer işlerden de sorumludurlar.
 • Bordro Yöneticileri : Bordro yöneticileri, maaşların ve ödemelerin sırasıyla şirket çalışanlarına ve dış satıcılara dağıtılmasını sağlamaktan sorumludur. Mevcut maaş bordrosuna yapılan farklı değişiklikleri ve eklemeleri işlerler ve farklı iş kanunlarına yasal ve yasal uyumu denetlerler. Bordro yöneticileri, bordro sorunlarını çözmek için genellikle İK uzmanlarıyla birlikte çalışır.
 • Finansal Analistler : Finansal analistler, önemli ticari kararların finansal etkileri konusunda onlara tavsiyelerde bulunmak üzere sigorta şirketleri, bankalar ve emeklilik fonları gibi çok sayıda ticari kuruluş tarafından işe alınır. Ayrıca şirketlerin ihtiyatlı yatırımlar yoluyla para kazanmalarına yardımcı olmak için farklı hisse senetleri, tahviller ve diğer yatırım araçlarını da değerlendirirler.

Bu pozisyonların dışında Tüm Dünyadaki CA’lar denetim veya yönetim danışmanlığı hizmetlerine geçiş yapabilir. Ayrıca işletme yönetimi veya sigorta yönetimi alanındaki kariyerleri de keşfedebilirler. Ülkede başarılı bir finansal kariyer oluşturmak için bir Tüm Dünyadaki hazırlık kursuna kaydolun.

Paylaşın

Okunanlar
  56

  Etik Pazarlama Hiç Var mı?

  72

  İş Hayatında Rakiplerinizden Nasıl Öne Çıkılır?

  78

  Ofisinize Verimliliği Arttıracak 3 Teknik Fikir

  78

  Pistinizi Bilin ve En Üst Düzeye Çıkarın

  78

  Çalışanlarınızın Verimliliğini Nasıl Artırırsınız?

  79

  Pula Uygulaması Tek Bir Bağış Toplama Çözümü Nedir?

  79

  Pandemi Sırasında Finansman Aramak Hakkında Bilmesi Gerekenler

  79

  Doğru Ticari Kredi Brokeri Nasıl Bulunur?

  80

  Nasıl Bitcoin Almalısınız ve Riskleri Nelerdir?

  80

  İşyerinde Verimlilik Nasıl Artırılır