4 ay önce
4 ay önce

Vizyoner Taş Ev Tasarımları

Herkes kendi evine sahip olmanın hayalini kurar. Ve insanların hayalleri her zaman gerçekleşir. Ancak, bir ev bakım gerektirir.

Bir evi bakımlı tutmak, bakım onarımlarına dönüşür. Bu, çatı onarımlarını, elektrik değişimlerini ve çok daha fazlasını kapsayan yıl boyu faturalar anlamına gelir.

Peki, hayali yaşatmak ve maliyetleri düşük tutmak mümkün müdür?

UnikaStenhus, tüm konut ihtiyaçlarınıza çözüm getiriyor. Bu İsveçli şirket, bakım gerektirmeyen benzersiz taş evler tasarlar.

Minimal bakım evi fikrinin arkasındaki beyin kim?

Chalmers Teknoloji Üniversitesi’nden eğitim alan SAR/MAS Ola Torrang , vizyon sahibi bir mimardır. Japonya’daki evlerin sade ve bütünsel mimarisinden ilham aldıktan sonra devrim niteliğindeki ev tasarımlarıyla İsveç’e geri döndü.

‘Gizemli Ev’, 1980 yılında inşa edilmiş ve evlerde mimari için bir ölçüt oluşturmuştur. İsveç’te ve tüm dünyada kitle iletişim araçlarında oldukça heyecan yaratan beton elemanlara sahip sekizgen evlerin ilki.

Bu prototip, tasarımdaki sadeliği nedeniyle çok takdir edildi, ancak çok az bakım gerektiren taş evler inşa etmek için sıra dışı bir yaklaşımla.

Bu nasıl mümkün olaiblir?

UnikaStenhus’un inşa ettiği taş evlerin birçok ayırt edici özelliği var. İşte sadece birkaç isim.

Katı çerçeve

UnikaStenhus, yanmayan bir çerçeveye sahip evleri size getiriyor; nem nedeniyle küf, çürüme veya hasar ve hatta sert kış mevsimi için daha iyi yalıtım sağlayabilir.

Böylece, çerçevenin yanı sıra çatı da beton elemanlar içerir. Çerçeve rüzgara, yağmura ve kara 300 kg’a kadar dayanabilir. Oysa çatı 20 tondan fazla karın basıncını tutabilir.

Hücresel plastik yalıtım, yangın sırasında karbondioksit ve su oluşturan EPS plastiğine sahiptir.

Esneklik özellikleri

Ayrıca, taş evin sunduğu esneklik şaşırtıcıdır. Duvarlar ve pencereler, çerçeveye en ufak bir müdahale olmadan ihtiyaçlarınıza göre kolayca eklenebilir veya çıkarılabilir.

Bu eşsiz taş evler 8 farklı uzantı için hazırlanmıştır. Bu nedenle, belirli pencerelerin taşınmasını veya değiştirilmesini istediğiniz zaman, bir kiriş takmanız veya çıkarmanız gerekmez.

Ustaca ışık saçılması

Bu evlerde yayılan doğal ışık olağanüstü. Oda boyunca ve hatta koridorlarda bile ışık sağlamak için tek bir pencere yeterlidir.

Bu, koyu köşeler bırakmadan eğimli köşelere pencere yerleştirilmesiyle elde edilir. Dinamik olarak tasarlanmış bu pencereler ayrıca dış duvar ve pencere alanı küçüldüğü için daha fazla enerji tasarrufu anlamına gelir.

Hafif kubbe tavan

Bu harika özellik, açılabilir olduğu için yaz aylarında evin her yerinde havalandırma sağlar. Işık şaftının yanları, güneş ışınlarını yansıtan ve belirli mevsimlerde tavanda gökkuşağı etkisi yaratan aynalı camla kaplanmıştır.

Dış duvarlarda dosyalanmış kitap rafları

Değerli kitap koleksiyonunuz veya çanak çömlek için çok fazla alan sağlama işlevi gören bir başka şaşırtıcı özellik. Ve bu raflar gömme olduğu için temizlikte de sorun yaşamazsınız.

Çamaşır lavabosu

Üst katlarda, kirli çamaşırlarınızı doğrudan çamaşır odanıza götüren, banyoyu ve oda zeminlerini kirli çamaşır yığınlarından temiz tutan kullanışlı çamaşır lavaboları vardır.

UnikaStenhus, muhteşem görünmesini sağlamak için size en az çaba gerektiren evler sağlamak için yukarıda ve öteye gidiyor.

Paylaşın

Okunanlar
  56

  Etik Pazarlama Hiç Var mı?

  73

  İş Hayatında Rakiplerinizden Nasıl Öne Çıkılır?

  78

  Çalışanlarınızın Verimliliğini Nasıl Artırırsınız?

  78

  Ofisinize Verimliliği Arttıracak 3 Teknik Fikir

  78

  Pistinizi Bilin ve En Üst Düzeye Çıkarın

  79

  Doğru Ticari Kredi Brokeri Nasıl Bulunur?

  79

  Pula Uygulaması Tek Bir Bağış Toplama Çözümü Nedir?

  79

  Pandemi Sırasında Finansman Aramak Hakkında Bilmesi Gerekenler

  80

  Girişiminizin Neden Sosyal Medya Pazarlama Stratejisine İhtiyacı Var?

  80

  Ürün İnovasyon Stratejisi nedir?