5 ay önce
5 ay önce

Neden Google ağında ürünlerinizin reklamını yapmalısınız?

Muhtemelen Google’ın ne olduğunu biliyorsunuzdur. Onlar dünyanın en büyük şirketlerinden biri ve arama motorları her yaş kategorisinde iyi biliniyor.

Google, her saniyede ortalama 40.000’den fazla arama yapıyor ve bu da günde 3.5 milyardan fazla arama anlamına geliyor. Bu, Google’ın en popüler platform olduğu ve birçok kişinin reklamlarınızı görebileceği anlamına gelir.

Google reklamcılığı hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir?

Google’da reklam vermeye karar verdiyseniz, en azından bazı terimleri bilmeniz gerekir.

 • PPC (tıklama başına ödeme): Biri reklamınızı her tıkladığında sizden ücret alınan bir tür arama ve görüntülü reklamcılık.
 • Gösterimler: Birisinin reklamınızı kaç kez gördüğü.
 • Yeniden Pazarlama: Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş veya mobil uygulamanızı kullanmış kişilerle bağlantı kurmanın bir yoludur. Reklamlarınızı bu kitlelerin önünde göstermenize ve bu kitlelere bir satın alma işlemi yapmalarını hatırlatmanıza yardımcı olur.
 • Google Görüntülü Reklam Ağı: Sitelerinde Google reklamlarını banner veya görüntülü reklamlar olarak gösteren üçüncü taraf siteler (Google ortakları gibi) ağı.
 • Özel Hedef Kitleler: Kitleleri , demografilerine, konumlarına, amaçlarına, geçmişteki çevrimiçi alışkanlıklarına ve eylemlerine, e-posta adreslerine, yaşlarına, cinsiyetlerine ve çok daha fazlasına göre filtreleyebilirsiniz.
 • Dinamik Arama Ağı Reklamları: Google’ın, reklamların yalnızca doğrudan sattığınız envanteri hedeflemesi için web sitenizdeki içeriğe göre hedeflenecek anahtar kelimeleri seçmeye yönelik otomatik süreci.
 • Akıllı Alışveriş Kampanyaları: Her zaman en iyi görünen reklamlara sahip olmanız için kampanyaların kurulumunu ve yönetimini otomatikleştiren Google’ın arama ağı reklamlarının basitleştirilmiş sürümü. Ayrıca otomasyon sayesinde çok zaman kazanabilirsiniz.
 • Görüntülü Reklam Ağı’nda Duyarlı Reklamlar: Google, farklı kombinasyonlarda otomatik olarak birden çok görüntülü reklam ve boyut oluşturur. Varlıklarınızı (resimler, başlıklar, logolar, videolar ve açıklamalar) yüklemeniz gerekir. Google, bu varlıkların kazanan kombinasyonunu öğrenir ve bunları görüntülemeye başlar.

İşletmeniz için en iyi reklam türü hangisidir?

Google’da reklam vermenin birçok yolu vardır. Temel Google Arama reklamlarını, Google görüntülü reklamlarını, Google video reklamlarını, GMAIL reklamlarını veya örneğin Google Alışveriş reklamlarını kullanabilirsiniz.

İşletmeniz için en iyi Google Reklam stratejisi türünü seçmek için şunları göz önünde bulundurun:

 • Kitlenizin çevrimiçi zaman geçirdiği yer – Reklamlarınızın doğru kitleye gösterileceği yeri seçin. Kitleleriniz YouTube’u çok fazla kullanıyorsa, bir sonraki kampanyanız için bunu düşünün.
 • Rakibiniz ne yapıyor. Rakiplerinizin hangi platformları kullandığını kontrol edin ve ayrıca ne kadar harcadıklarını da düşünün.
 • Senin bütçen. Hangi platform ve stratejinin bütçenizden ve stratejinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacağına karar verin. Örneğin, küçük bir pazarlama bütçeniz varsa, diğer hedef kitlelere görüntülü reklamlar göstermek yerine, bu bütçeyi son potansiyel müşterilerle bağlantı kuran reklamları yeniden hedeflemeye yatırmak daha iyi olabilir.
 • Senin hedeflerin. Bazı Google Ads kampanyaları, belirli sonuçlar üretmede daha iyidir . Ücretli Arama Ağı Reklamları daha fazla web sitesi trafiği alırken, Google Ürün Reklamları satışları artırabilir. Hedeflerinizi düşünün ve hedeflerinizle en uyumlu taktiği arayın.

Hangi araçları kullanmalı? 

Piyasadaki en iyi araçlardan biri BlueWinston’dır . Zamandan tasarruf etmenize ve reklamlarınızı otomatikleştirmenize yardımcı olabilir. Bu araç içerisinde ilk kampanyalarınızı kolayca oluşturabilir ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

BlueWinston aracılığıyla ne tür kampanyalar oluşturabilirsiniz?

 • Ürün Metin reklamları
 • Ürün Grubu Metin reklamları
 • Ürünler için Dinamik Arama Ağı reklamları
 • Akıllı Alışveriş reklamları
 • İnsan arama tabanlı reklamlar
Paylaşın

Yorumlar (1 Yorum)

Okunanlar
  56

  Etik Pazarlama Hiç Var mı?

  72

  İş Hayatında Rakiplerinizden Nasıl Öne Çıkılır?

  78

  Pistinizi Bilin ve En Üst Düzeye Çıkarın

  78

  Çalışanlarınızın Verimliliğini Nasıl Artırırsınız?

  78

  Ofisinize Verimliliği Arttıracak 3 Teknik Fikir

  79

  Doğru Ticari Kredi Brokeri Nasıl Bulunur?

  79

  Pula Uygulaması Tek Bir Bağış Toplama Çözümü Nedir?

  79

  Pandemi Sırasında Finansman Aramak Hakkında Bilmesi Gerekenler

  80

  İşyerinde Verimlilik Nasıl Artırılır

  80

  Girişiminizin Neden Sosyal Medya Pazarlama Stratejisine İhtiyacı Var?