4 ay önce
4 ay önce

Mükemmel Kurumsal Hediye Sepetini Seçmenin İpuçları Nelerdir?

Kurumsal dünyada hediye vermek ciddi bir iştir. Bu girişim, müşterileri ve ortakları etkilemek ve hepsinden önemlisi şirketi tercih ettikleri için takdir ve minnettarlık göstermek için etkili bir strateji olmuştur. Verilecek kurumsal hediye sepetinin türü ne olursa olsun, ona sahip olmak için para ve çaba harcamak, büyük bir getiriyi garanti edecektir.

Mükemmel kurumsal hediye sepetini seçmek için planlama ve titizlik gerekir. Sepet ve içindeki hediyeler, şirketi ve alıcıya vermek istediği beğeniyi temsil etmelidir. Bu görev zor olabilir, ancak bu önemli bir süreçtir çünkü amaç, alıcıya teşekkür etmek ve şirketin her zaman bu kritik kişilerin en üst listelerinde olmasını sağlamaktır.

Hediye sepetleri satın almak için daha fazla fikir ve mükemmel iş hediyesi için karar verme sürecinde, bu ipuçları muhtemelen herhangi bir potansiyel müşteri için en iyi hediye sepetine sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Şirket Hediye Sepetini Seçmeden Önce

Mükemmel profesyonel hediye sepetini düşünmeden önce, özellikle hediye sepeti için belirli bir bütçe ayırmamışsa, önerilen bütçeye karar verin. Tüm satıcıları, müşterileri, potansiyel müşterileri ve tercih edilen her alıcıyı listeleyin. Bütçe ne yazık ki yetersizse şirket gelirine katkı sağlayan kurumsal kişilere veya işe sadık kişilere öncelik verebilirsiniz. Diğer bir seçenek, sadık ve potansiyel müşteriler gibi öne çıkan kişilere daha büyük, diğerleri için daha küçük bütçeler ayırmaktır.

Uygun Kurumsal Hediye Nasıl Belirlenir

 • Kurumsal hediye sepetlerinin olası alıcılarını belirledikten sonra, bu kişilerin iş hediyeleri almasına izin verilip verilmediğini belirleyin. Kurumsal eşantiyonları veya itibari değeri olan hediyeleri kabul etmelerine izin verilmeyen şirketler var. İş hediye sepetlerini almayla ilgili sınırlamaları veya politikaları öğrenmek için şirketin insan kaynakları departmanını arayın.
 • Şirket, alıcının hediye sepetlerini kabul etmesine izin vermiyorsa, insan kaynakları personeline anahtar zincirleri, kalemler ve diğer pahalı olmayan ama küçük eşyalar gibi takdir belirteçleri vermelerine izin verilip verilmediğini sorun.
 • Bir iş hediye sepetine alternatif olarak başka bir seçenek de bir hayır hediyesi olabilir. Alıcıya veya alıcının şirketine, hayır kurumlarına veya seçilen hayır kurumlarına yönelik bağış şeklinde olabilir. Bu seçenek, şirketin iyi niyetini göstermek ve nimeti paylaşmak için bir fırsattır.
 • Her şey başarısız olursa ve alıcının herhangi bir kurumsal hediyeyi kabul etmesine izin verilmezse, tebrik kartları ona minnettarlığı göstermek için en güvenli seçenek olacaktır.

Kurumsal Hediye Sepetini Hazırlamanın İpuçları

 • Alıcı iş hediyeleri alabiliyorsa, en iyi hediye her zaman bir hediye sepeti olacaktır. Bu strateji, alıcı için takdir göstermenin daha kişiselleştirilmiş bir yoludur. Kişiye özel bir gurme hediye sepeti mükemmel bir iş hediyesi çünkü yiyecek ve içecekler en popüler ama pratik hediye kategorisidir. Lezzetli gurme yiyecekleri hediye sepetinde birleştirmek, en popüler kurumsal ürünleri hediye sepetinde birleştirerek alıcıyı kendinden geçirmek için uygun bir seçenektir.
 • Şarap veya diğer benzersiz içecekleri koymak, iş hediye kutusuna dahil edilecek başka bir öğedir. Cabernet sauvignon, merlot, zinfandel, chardonnay, sauvignon blanc veya şampanya gibi seçkin şaraplar popüler seçeneklerden bazılarıdır. Ancak bundan önce, şarap veya içecek içeren hediye sepetlerini kabul etmeye gelince alıcının iş geçmişi hakkında araştırma yapın.
Paylaşın

Okunanlar
  56

  Etik Pazarlama Hiç Var mı?

  72

  İş Hayatında Rakiplerinizden Nasıl Öne Çıkılır?

  78

  Çalışanlarınızın Verimliliğini Nasıl Artırırsınız?

  78

  Ofisinize Verimliliği Arttıracak 3 Teknik Fikir

  78

  Pistinizi Bilin ve En Üst Düzeye Çıkarın

  79

  Doğru Ticari Kredi Brokeri Nasıl Bulunur?

  79

  Pula Uygulaması Tek Bir Bağış Toplama Çözümü Nedir?

  79

  Pandemi Sırasında Finansman Aramak Hakkında Bilmesi Gerekenler

  80

  Girişiminizin Neden Sosyal Medya Pazarlama Stratejisine İhtiyacı Var?

  80

  Ürün İnovasyon Stratejisi nedir?