5 ay önce
5 ay önce

Açılış Sayfalarınızı Artırmak için Lider Üretim Fikirleri Nelerdir?

Bir işletme için herhangi bir web sitesinin amacı, erişilebilirliği en üst düzeye çıkarmak ve maksimum satış sayısını tamamlamaktır. İnsanlar onları şirketlerine dijital bir çıkış noktası olarak kullanırken, diğerleri satış ve hizmetlerini genişletme aracı olarak onlara odaklanıyor. Ancak motivasyonları ne olursa olsun, web siteleri umut verici sonuçlar veriyor ve bir işletmenin büyümesini büyük ölçüde etkiliyor. Ancak, herkesin üstesinden gelmesi gereken belirli bir rekabet unsuru vardır.

İnsanlar aynı şeyleri birden fazla platformdan benzer veya daha iyi fiyatlara alabilirler, o zaman neden onlar yerine sizi seçsinler? Bunun cevabı, ilk izleniminizi nasıl yarattığınızda yatıyor. Herkes, geldikleri web sayfasından ve onlara sunduğunuz hizmet ve ürünlerden çalışmanız hakkında bir fikir verir. Bunları yalnızca estetik olarak sayabilirsiniz, ancak bunları nasıl kendi yararınıza kullanacağınızı biliyorsanız, onlarla yapabileceğiniz daha çok şey var.

İşinizi nasıl düzenleyeceğinizi öğrenmek ve buna değecek şeylere bir fiyat koymak, ziyaretçilerin ilgisini çekmenin ve onları sizden ürün satın almaya ikna etmenin bir yoludur. Çoğu şirket, bu yaklaşımı web sitelerinden paketler ve hizmetler sunmak için bir karşılama kapısı yardımıyla kullanıyor. Bir sayfanın içeriğine ve promosyon tekliflerine tam erişim elde etme dürtüsü onları aşırıya kaçar. Bu, dönüşüm oranlarını artırmaya ve daha fazla satış yapmaya yardımcı olur. Buradaki örnekler , açılış sayfanızda size yardımcı olabileceğini düşünüyorsanız, onlarla aynı yolda size rehberlik edebilir.

Bunun yanı sıra, web sayfanızı ziyaret eden kişilerin alıcı olmasını sağlamak için deneyebileceğiniz başka şeyler de vardır. İşte açılış sayfalarınızı güçlendirecek ve bu potansiyel müşterileri dönüştürmeye yardımcı olacak bazı olası satış yaratma fikirleri.

KİTLELERİ VE HEDEFLERİ TANIMLAYIN

Bir açılış sayfası hazırlarken izleyiciyi hayal etmeye yardımcı olabilir. Her tüketici, hizmet veya ürün yelpazenizin tamamıyla ilgilenmeyebilir. Çoğu, sunduğunuz ürün için satın almaya uygun veya karşılayabilecek sınıfa bile uymayabilir. Ayrıca, satışlarınızla ilgili olmayan bir sayfada bir şeyler sunuyor olma ihtimaliniz de var. Tüm bu detayları göz önünde bulundurmalısınız.

Ayrıca, bu açılış sayfasıyla ilgili hedefleriniz konusunda net olmanız da yardımcı olabilir. Bunu kullanarak e-posta listeleri oluşturmak ister misiniz? Satışlar tamamlandı mı? Veya kullanıcının sayfanızda daha fazla zaman geçirmesini sağlamak mı? Bu, daha iyi bir fikir bulmada yardımcı olabilir.

Yaş gruplarına, cinsiyetlere, geçmişlere ve istatistiksel kullanıcı tercihlerine göre kapılar oluşturmaya veya açılış sayfaları tasarlamaya çalışın. Tüm bu yönleri içsel motivasyonlarınızla birleştirin, dengeyi bulun ve harika bir açılış sayfası için mükemmel tarifiniz var.

KELİMELERLE HASSAS OLUN

İnternette tonlarca materyal var ve her şeyi okumak için birkaç saniyeden fazla vermeye değmez. Açılış sayfanızda bir karşılama kapısı veya promosyon teklifi açılır penceresi varsa, o zaman ziyaretçilerinizi heyecanlandırmak için gereken pencere budur.

Uzun ve kafa karıştırıcı kelimeler yazmak yerine, daha doğrudan bir yaklaşımı tercih edin. Okuyucunun aradıklarını anında anlamasını sağlayan net başlık ve başlıklar yazın. Gerekli tüm ayrıntıları sorunsuz bir şekilde ele aldığınızdan ve bu teklif için herhangi bir ücretten bahsettiğinizden emin olun. Bu, açılış sayfalarınızın sonuçlarını artırmaya ve dönüşüm oranlarını artırmaya yardımcı olacaktır.

KITLIK TAKTIĞINI UYGULAYIN

Hepimiz içimizde aciliyet duygusu uyandıran şeylere daha fazla dikkat etmeye başlarız. Kıtlık taktiği de aynı prensipleri kullanır ve zihni bir şeyin bitmek üzere olduğu hissine sevk eder ve kullanıcının fırsatı olduğunda onu alması gerekir.

Sınırlı süreli promosyon teklifleri ve hızlı indirimler yapmak, bunu kendi avantajınıza kullanmanın yoludur. Teklifi kabul etmezlerse, kullanıcıların bir şeyleri kaybettiklerini hissetmelerine yardımcı olabilirler. Bu nedenle, karşılıklı yarar fikirlerinden yararlanmanıza ve açılış sayfanızı daha çekici hale getirmenize olanak tanır.

KATLAMANIN ÜZERİNDE

Her marketin veya satış noktasının, insanların müşterileri tezgahlarına çekmek için kullandıkları bir teşhir rafına sahip olması gerekir. En çekici ve çekici olanı oraya koymak, daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur. Açılış sayfalarıyla ilgili fikir çok farklı olmamalıdır.

Daha gösterişli şeyleri kullanıcılar için kaydırma noktasının üzerinde tutmaya çalışın. Veya dijital kıvrımın üzerinde daha uygun jargonu kullanarak. Cihazların sayısı ve ekran boyutunun nasıl değiştiği göz önüne alındığında zor olabilir, ancak neyse ki tasarımcılar, kullanıcı kaydırmadan önce görünmesini istedikleri içeriğin sınırını belirlemek için bir kaydırma haritası kullanabilir.

Bu hakkı açılış sayfalarınızda kullanıyorsanız, maksimum satış dönüşümleri yapabilmeli ve çıktıyı birkaç kat artırabilmelisiniz.

CTA DÜĞMELERİ

Bir kullanıcıyı çekmek için bir sayfaya ne kadar şey koyarsanız koyun, harekete geçirici mesaj düğmeniz onlara tıklamazsa, size istediğinizi verme ihtimalleri zayıftır. Daha spesifik kelimeler kullanarak, ‘indir’ veya ‘öde’ gibi, ne yaptıklarını tanımlayan bir şey listelerinizin başında olmalıdır.

Bir bakışta fark edilebilecek kadar açıklayıcı ve belirgin olduklarından emin olun. Farklı renkler, daha büyük yazı tipi ve mesajın geri kalanından farklı olan herhangi bir şey kullanmak, bunları denemenin yoludur.

Unutmayın, hassas CTA düğmeleri, açılış sayfalarınızı satışlarla daha etkili hale getirmenin en iyi yoludur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Web sitelerinin satıcıyla fiziksel teması yoktur, ancak bu, onlara bu süreçte yardımcı olamayacağınız anlamına gelmez. Kullanıcılarınız için iletişim bilgilerinizi net bir şekilde belirtin ve bir soru veya karışıklık olması durumunda onları ulaşmaya teşvik edin. Yaklaşımlarını seçebileceklerinden emin olmak için e-posta ve telefon numaraları gibi çeşitli iletişim yöntemleri sağlayın. Çoğu insan meşguldür ve telefonda konuşmaya katılmaz, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Ayrıca, çevrimiçi canlı sohbete sahip olmak bazı durumlarda çok yararlıdır çünkü anında yanıtlar anında satışlara dönüşüm anlamına gelir. İşletmeler bu fikirde potansiyel görüyor ve web sitelerini müşterilerine karşı daha etkileşimli bir yaklaşıma sahip olmak için kullanmayı düşünüyor. Bu, açılış sayfalarınızın sonuçlarını artırması muhtemel bir müşteri adayı oluşturma fikridir.

Paylaşın

Okunanlar
  56

  Etik Pazarlama Hiç Var mı?

  72

  İş Hayatında Rakiplerinizden Nasıl Öne Çıkılır?

  78

  Ofisinize Verimliliği Arttıracak 3 Teknik Fikir

  78

  Pistinizi Bilin ve En Üst Düzeye Çıkarın

  78

  Çalışanlarınızın Verimliliğini Nasıl Artırırsınız?

  79

  Pula Uygulaması Tek Bir Bağış Toplama Çözümü Nedir?

  79

  Pandemi Sırasında Finansman Aramak Hakkında Bilmesi Gerekenler

  79

  Doğru Ticari Kredi Brokeri Nasıl Bulunur?

  80

  Girişiminizin Neden Sosyal Medya Pazarlama Stratejisine İhtiyacı Var?

  80

  Ürün İnovasyon Stratejisi nedir?